top of page
glaeserne-logo_GAI.png
LOGO_V~1_hell.JPG
LOGO_P~1_hell.JPG
LOGO_S~2_hell.JPG
Schwarzburger_Werksttten_Logo_grau.jpg
LOGO_U~1_hell.JPG

DIE PORZELLANMANUFAKTUREN — neomezený porcelán

 

Aelteste Volkstedter Porzellanmanufaktur, Unterweissbacher Werkstädten für Porzellankunst, Porzellanmanufaktur Scheibe-Alsbach a Porzellanmanufaktur Plaue byly sloučeny s uměleckým oddělením Schwarzburger Werkstätten für Porlanklankunst pod střechou „Die Porzellanmanufakturen“. Postupem času stovky umělců vytvořily tisíce tvarů. Police našich továren udržují tento zdánlivě nekonečný poklad. Na požádání vám můžeme vyrobit kterékoli z těchto mistrovských děl. Německé a mezinárodní porcelánové umění - ručně vyráběné v našich vlastních dílnách v Durynsku.

Aelteste Volkstedter Porzellanmanufaktur

„Aelteste Volkstedt“, založená v Rudolstadtu v roce 1762, je nejstarší z dosud vyrábějících porcelánových továren v Durynsku. Nadace se vrací k Georgu Heinrichovi Macheleidovi, který v roce 1760 rozluštil složení pravé porcelánové mše „Arkanum“. Ozdobné postavy z porcelánu Aeltesten Volkstedter se těší vysoké reputaci mezi milovníky a dnes dosahují nejvyšších cen v obchodě se starožitnostmi. Čerstvost, půvab a temperament slavných vrcholných osobností jsou kdekoli na světě bezkonkurenční. Každý malý výrobní krok se provádí výhradně ručně: propracovaný způsob práce, který však zaručuje harmonii a dokonalost tvaru a barvy.

Plaue Porzellanmanufaktur

Plaue Porzellanmanufaktur bylá založená v roce 1817. Proslulá durynská manufaktura se proslavila svými litofany, které vyrábíl Gottfried Henklein od roku 1849: tenké, neglazované porcelánové talíře s jemnými, průsvitnými rytinami. Modelový fond pro tuto specialitu, více než 2 000 děl, se dodnes rozšiřuje o nové motivy umělců z manufaktury.

Lithofany, pak ve formě okenních obrazů a světelných obrazovek - dnes jako litofanové lampy - doplňují dózy, misky, zrcadla atd. A jsou velmi ceněny milovníky. Výroba se provádí výhradně ručně. Autentičnost ručního modelování a malování na základě původní šablony je zaručena.

Porzellanmanufaktur  Scheibe-Alsbach
Po svém založení v roce 1835 dosáhl durynský výrobce porcelánu Scheibe-Alsbach světovou reputaci během několika desetiletí. Již v roce 1850 byly jejich figurální sbírky natolik populární kvůli jejich kvalitnímu zpracování, že Scheibe-Alsbach byl jediným durynským výrobcem, který dokázal vyrábět figurativní porcelán ve velkém množství.

Dnes, stejně jako v minulosti, jsou exponáty Scheibe-Alsbach vyráběny výhradně ručně, přičemž výrobce těží z pečlivě střeženého pokladu forem. Umělci mistrovsky ovládají produkci biskupských postav. Nabídka sahá od zastoupení statečných scén po historické postavy, ve kterých jsou scény ze života Napoleona mimořádně dobře známé. Vybrané suroviny, kvalitní, speciální porcelánová hmota a zdokonalená technika zasklení umožňují tvarování i těch nejmenších detailů.

Schwarzburger Werkstätten für Porzellankunst
Společnost byla založena v roce 1909 Maxem Adolfem Pfeifferem jako umělecké oddělení dílny Unterweissbacher Werkstätten für Porzellankunst. Značka dílen, reliéfní šněrovací liška se používá od začátku. Umělecká série „Schwarzburger Werkstätten für Porzellankunst“ bude pokračovat s moderními umělci, jako jsou Kati Zorn, Walter Kirchner, Peter Strang atd.

Porzellanmanufaktur Unterweissbach
Porzellanmanufaktur Unterweissbacher patřící do „Durynského kulturního kruhu porcelánu“ byly založeny Hermannem Jostem v roce 1882 a nyní patří mezi nejznámější výrobce vynikajícího porcelánového umění na světě. Poloha v Durynském lese inspirovala porcelánové umělce k tvorbě děl, která se zabývají venkovskými a idylickými tématy a především loveckými scénami.

Velkolepé skupiny, jako je přeprava Ludvíka XIV nebo galantní motivy jako „Jägerliebe“, se vyznačují zvláštní uměleckou citlivostí a svědčí o vysoké hodnosti této durynské výroby. Ruční práce je dnes stále velmi důležitá. I ty nejmenší detaily jsou tvarovány ručně, přesně a umělecky namalovány, aby se dosáhlo absolutně přirozeného, harmonického celkového dojmu.

katalog

Seltman_Manufakturen 2020.jpg
Manufakturen_ostern_2022.png
Manufakturen_Buchstützen_2022.png
bottom of page